Için basit anahtar vajinismus nedir örtüsünü

Vajen ağız kısmı bölgesindeki kas yapısının istem çekici kasılması sonucu seksüel ilişkinin ağrılı evet da imkânsız birleşik şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun okunuşu olduğunu, belirtilerini ve sağaltım yöntemlerini merak eden vatandaşlar da vajinismus hakkında taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe okunuşu korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen ancak rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren bir kez cinsel dert olarak vajinismus, çiftlerin eşeysel yaşantısını ebedî yönde etkileyen gülmeyen müşterek rahatsızlıktır. İşte, kamu Sağlığı Genel Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında heves edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; temas sırasında yöre sevişmede hiç müşterek dert yaşamayan, ayrıca lezzet dahi alan kadınlarda eşeysel birleşme anı geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi yahut nihayet aşama ağrılı, rahatsızlık şekilde girmesi ile karakterize ancak cinsî sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsel birleşme penetrasyon ya hiç olamamakta yahut sınır rütbe ağrılı okunuşu acılı aynı şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen okunuşu vajinaya penisin ancak uç tikel girebilmektedir. hem de bu şekilde fazla seyrek okunuşu olsa yüklü mütebaki hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin bağ sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden tehlikeden amacıyla yaptığı refleksif ancak harekettir. öbür bir kez deyiş ile penisin vajinaya girme anında kişi kendisini istemsiz birleşik şekilde tepke olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide tek “kaygı bozukluğu” yahut “cinsel bağ fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı amacıyla Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi hakkında seksüel bağlantı sırasında ağrı olması şart değildir. kimi hastalar penisin ucunun girmesine ruhsat verebilirken birtakım hastalar o safhaya dahi gelememektedir. tekrar bazen durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar eşeysel bağlantı sırasında kendilerini kastıklarının farkında de olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda temas sırasındaki kasılmalar tamamen kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların sağlam çoğu halen bakiredir.

Tedavisi göre Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar ve iyileştirme yöntemleri genel isimler altında toplansa birlikte kişiye özel farklılık gösterir ve de kişiye özel sağaltma verilir, okunuşu okunuşu hastayı görmeden kimi yorumlar yapılamaz, düşünce söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, ve vukuf birikimine bağlı olduğu kadar hastanın hal isteği, süresince kontrol edin bulunduğu içtimai ve kültürel koşullar büyüklüğünde arkadaş desteği ve okunuşu bir kez fazla şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle geçerli olmak realist değildir okunuşu vajinismus sağaltma yöntemi hastanın ihtiyacına gereğince belirlenir,

Bazı hastalarda yalnızca bilim ehliyetli olurken;

Davranışsal terapi uygulanır;

Çocukluk dönemi okunuşu ana baba ile ilişkileri içeren devimsel denilen tedavi yöntemi uygulanır;

Hipnoz okunuşu telkin yeterli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit eş sağaltma yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Için basit anahtar vajinismus nedir örtüsünü”

Leave a Reply

Gravatar