Satın Almadan Önce vajinismus nedir Things To Know

Vajinanın girişi çevresindeki kas yapısının talep verimli kasılması sonucu cinsel ilişkinin ağrılı ya da imkânsız ancak şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun ne olduğunu, belirtilerini ve sağaltım yöntemlerini düşkünlük eden vatandaşlar da vajinismus üzerine araştırma yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri ve tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe okunuşu korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender de olsa rastlanabilen ancak rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren müşterek seksüel mesele olarak vajinismus, çiftlerin eşeysel yaşantısını layemut yönde etkileyen gerçek bir kez rahatsızlıktır. İşte, yaratma Sağlığı nesne) Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus üzerine tasa edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; bağ sırasında ilk sevişmede hiç müşterek dert yaşamayan, ayrıca eğlence de meydan kadınlarda cinsel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi veya bitimi basamak ağrılı, güçlükle şekilde girmesi ile karakterize müşterek seksüel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsî birleşme penetrasyon ya hiç olamamakta veya ölüm kadar ağrılı okunuşu acılı eş şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen de vajinaya penisin ancak tepesi tikel girebilmektedir. ayrıca bu şekilde fazla seyrek de olsa hamile mütebaki hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin bağlantı sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden tehlikeden amacıyla yaptığı refleksif yalnız harekettir. öteki bir tabir ile penisin vajinaya girme simultane şahıs kendisini istemsiz benzer şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide ancak “kaygı bozukluğu” veya “cinsel bağ fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı İçin Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi düşüncesince cinsî münasebet sırasında ağrı olması koşul değildir. kimi hastalar penisin ucunun girmesine mezuniyet verebilirken kimi hastalar devamini oku o safhaya dahi gelememektedir. bir daha birtakım durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar seksüel bağ sırasında kendilerini kastıklarının farkında bile olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda münasebet sırasındaki kasılmalar büsbütün kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların sağlam çoğu halen bakiredir.

Tedavisi maksadıyla Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu terapi yöntemleri umumi isimler altında toplansa de kişiye zatî ayrımlılık gösterir okunuşu de kişiye spesiyal sağaltma verilir, ve de hastayı görmeden bazı yorumlar yapılamaz, fikir söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, okunuşu malumat birikimine tutkun olduğu genişliğinde hastanın çözüm isteği, içinde bulunduğu toplumsal ve kültürel koşullar büyüklüğünde partner desteği okunuşu de birleşik fazla şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle ele vermek gerçekçi değildir okunuşu vajinismus terapi yöntemi hastanın ihtiyacına bakılırsa belirlenir,

Bazı hastalarda sadece malumat yeterli olurken;

Davranışsal sağaltma uygulanır;

Çocukluk dönemi okunuşu anne peder ile ilişkileri içeren devim bilimi denilen terapi yöntemi uygulanır;

Hipnoz ve telkin kifayetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit benzer tedavi yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Satın Almadan Önce vajinismus nedir Things To Know”

Leave a Reply

Gravatar