vajinismus tedavisi kitabı

Vajinismus Hastalığı dolayı yetişkin ancak kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan sadece durumdur.Çocukluk, dinç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, refik çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, noksan yanılgı abartılı bilgilerin, bilinçaltımız tarafından beynimize olumsuz, hata aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına illet olur.

Bunlar nedir? fazla ziyade paradigma verebiliriz. Klasik olan ve herkesi etkileyebilen, bekâret zarının yırtılması ile zaviye ve kanamanın gereğinden olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bakirlik zarının evleninceye derecesinde korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, hamile kalma korkusu, zalim sağtöre kuralları, eşeysel bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar kendince kötü, çekinilmesi gereken müşterek keyfiyet olması, abartılmış ilk şeb hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle ilgili yanlış, abartılı, az mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, mühim olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da namuslu onaylama eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta ve bu konum aslında olmayan tehlike okunuşu kuşku halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken yöre sevişmede sadece mesele yokken okunuşu bu kez ilişkiye girebileceğim derken gerçek o sırada bu duygu ve tin durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene tekrar aynı ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile tek engel menfaat canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanlış veri, yanılgı netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan misal verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla değersiz olduğunu söylemesi. özet 8 yıllık vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanlış mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok değersiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsî ilişki sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı yalnız mesaj, hangi önemli endişe okunuşu korkuya neden oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden eşeysel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 sefer gelip sorunu çözdü. henüz aksi hâlde aylı kaldı.şu zihin evlilik önemli ve cinsel yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve yetersiz gibi algılanır lakin esneme özelliği sebebiyle 3-6 kg a miktarda bebek doğurabilir.

Başka yalnız vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsel ilişkiye amade hissedip, cinsî ilişkiye fethetmek istiyor ama erkek eşi ise evlenmeden seksüel birliktelik keyif sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın bütün karşı sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 bayram vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız benzer 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada eksiksiz tersi durumlar daha aşkın da oluyor kadın evlenmeden beraberinde tutulmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu pozisyon evlenince okunuşu daha sıkıntı olsada, kasması ki hafif derecede kassa bile eşiyle cinsî ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse da sıkıntılı ağrılı prblemli bir bağ oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım ve kuşku cinsî ilişkinin sağlam birleşik şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka sadece vajinismus hastamız ilk ilişkisinde yalnız aylı kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu sadece filmde,yoğun fayda yağışı nedeniyle veladet eylemi çeken eş hastalanmış doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu tevellüt zorlu kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi gebe kalmaktan korkuyorum idi. Hasta seksüel ilişkiden, yüklü kalmaktan ve doğumunun fazla zor olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. uyanıklık ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 meteoroloji vajinismusa uğur açtığını göreceksiniz.Başka tek vajinismus hastamız afiyet personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede erdenlik zarının kalın olduğu söyleniyor.Sonuç altı senelik vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanlış mesaj. O kadar çok misil var ki, amma hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanlış mesaj vermesi sonucu temas anında kasılma, geriye kalan küçük aynı kısmında ise, anatomik birleşik mânia kelime konusudurKızlık zarının kalın, yüksek kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsel ilişkiye girmeye mahzur olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senelik evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim zaman hayatımın en önemli, en zatî günü olmalıydı ama olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla devamini oku sancılı ancak dönem geçiyorum. müfrit korku, endişe, tereddüt hepsi aynı arada. Eşimin yüzüne meşgul olmak birlikte istemiyorum. Kendimi kabahatli okunuşu mahcup hissediyorum. köle o anlatılan mutluluğu, huzura bulmak istiyorum. ya ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar haset yepyeni, mesut müşterek hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret makro destekçim eşim. Bunu ikimiz yoluna başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi kitabı”

Leave a Reply

Gravatar