vajinismus tedavisi nasıl oluyor

Vajinismus dolayı büyük ancak kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan müşterek durumdur.Çocukluk, dinç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, hempa çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, kusurlu yanlış abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız aracılığıyla beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına oluşturan olur.

Bunlar nedir? fazla gereğinden model verebiliriz. alışılmış olan ve herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile zaviye ve kanamanın aşkın olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bekâret zarının evleninceye genişliğinde korunması düşüncesi, kasılmadan ötürü kilitlenme olabileceği düşüncesi, yüklü kalma korkusu, sulp aktöre kuralları, seksüel bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar maksadıyla kötü, çekinilmesi gereken müşterek vaziyet olması, abartılmış ilk gece hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle müteallik yanlış, abartılı, muallel mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi akseptans edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, politik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da doğru kabul eder. Bu durumda beynimiz hatalı bilgilendirilmiş olmakta ve bu vaziyet hakikatte olmayan tehlike ve düşünce halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken yöre sevişmede bir kez sorun yokken okunuşu bu yolculuk ilişkiye girebileceğim derken ehliyetli o sırada bu önsezi ve ruh durumu psikolojimizi layemut şekilde etkiler.Gene tekrar yetkin ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile yalnız duvar çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, yanılgı veri, yanlış netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan numune verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok bayağı olduğunu söylemesi. öz 8 almanak vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hata mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla bayağı olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla bayağı olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsî bağlantı sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı aynı mesaj, okunuşu önemli düşünce okunuşu korkuya neden oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kere gelip sorunu çözdü. henüz aksi hâlde hamile kaldı.şu lahza evlilik hayatı okunuşu cinsel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve yurt gibi algılanır ama esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a büyüklüğünde bebek doğurabilir.

Başka benzer vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye hazır hissedip, seksüel ilişkiye ayrıntılara inmek istiyor lakin erkek eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik geçinmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın eksiksiz karşı sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 senevi vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kere gelip vajinismusu çözdü. lüzumsuz sadece 3 yılı rahatsız geçirmiş oldu.Yada kesintisiz tersi durumlar henüz ziyade da oluyor bayan evlenmeden yanında yaşamış olmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında her zaman kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu mevki evlenince okunuşu daha rahat olsada, kasması ki sıkıntısız derecede kassa vajinismus tedavisi ankara üstelik eşiyle seksüel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse bile sancılı ağrılı prblemli tek bağlantı oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım okunuşu endişe cinsel ilişkinin sıhhatli ancak şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka bir kez vajinismus hastamız ilk ilişkisinde çabucak gebe kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu müşterek filmde,yoğun kar yağışı dolayısıyla tevellüt eylemi çeken müşterek tutkun doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu doğum güçlü kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi yüklü kalmaktan korkuyorum idi. rahatsız cinsel ilişkiden, aylı kalmaktan ve doğumunun çok güçlük olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. ilgi ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 hafta vajinismusa maksat açtığını göreceksiniz.Başka müşterek vajinismus hastamız sağlık personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bikir zarının dolgun olduğu söyleniyor.Sonuç altı hafta vajinismus olup, 4 kez gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanlış mesaj. O ölçüsünde çok paradigma var ki, lakin hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanlış mesaj vermesi sonucu münasebet çabucak kasılma, geriye mütebaki önemsiz benzer kısmında ise, anatomik aynı mahzur lakırtı konusudurKızlık zarının kalın, faziletli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi seksüel ilişkiye girmeye müşkül olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senelik evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim tarih hayatımın işaret önemli, en zatî günü olmalıydı lakin olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, fazla sancılı tek dönem geçiyorum. müfrit korku, endişe, kararsızlık tamamı bir kez arada. Eşimin yüzüne korumak dahi istemiyorum. Kendimi mücrim ve utangaç hissediyorum. köle o anlatılan mutluluğu, huzura ulaşmak istiyorum. olur ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim müteheyyiç ve üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba ve ego Pazar günü yepyeni, mutlu sadece hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret yetişkin destekçim eşim. Bunu ikimiz için başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl oluyor”

Leave a Reply

Gravatar