vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus Hastalığı nedenlerinden büyük yalnız kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, eşeysel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı okunuşu olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan aynı durumdur.Çocukluk, hayvan) kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, yâren çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, eksik hata abartılı bilgilerin, bilinçaltımız aracılığıyla beynimize olumsuz, hata aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına niçin olur.

Bunlar nedir? Çok ziyade örnek verebiliriz. alışılmış olan ve herkesi etkileyebilen, bikir zarının yırtılması ile zaviye okunuşu kanamanın aşkın olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bakirlik zarının evleninceye gibi korunması düşüncesi, kasılmadan ötürü kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, taşlık ahlak kuralları, eşeysel bili eksikliği, cinselliğin kadınlar amacıyla kötü, çekinilmesi gereken birleşik vaziyet olması, abartılmış ilk gece hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakalı yanlış, abartılı, natamam mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi kabul edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, politik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yakın kabul eder. Bu durumda beynimiz yanlış bilgilendirilmiş olmakta ve bu pozisyon gerçekte olmayan üzüntü ve tasa halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken yöre sevişmede eş problem yokken okunuşu bu yol ilişkiye girebileceğim derken yetkin o sırada bu duygu okunuşu öz durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene gene tıpkı ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile eş duvar menfaat canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, hatalı veri, yanlış netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan numune verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla bayağı olduğunu söylemesi. skor 8 bülten vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hata mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok önemsiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla önemsiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle eşeysel bağ sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı eş mesaj, ne büyük kaygı ve korkuya neden oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 sefer gelip sorunu çözdü. Daha aksi hâlde hamile kaldı.şu an evlilik önemli ve cinsel yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve dar gibi algılanır amma esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a denli bebek doğurabilir.

Başka birleşik vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle seksüel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini eşeysel ilişkiye hazır hissedip, cinsî ilişkiye bulaşmak istiyor amma erkek eşi ise evlenmeden seksüel birliktelik geçinmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tamamı ön sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 hafta vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız ancak 3 yılı rahatsız geçirmiş oldu.Yada ehliyetli tersi durumlar daha gereğinden da oluyor kadın evlenmeden birlikte vuku bulmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında her zaman kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu hâl evlenince de daha aldırmaz olsada, kasması ki ferah derecede kassa bile eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sıkıntılı ağrılı prblemli eş bağ oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik ve kuşku seksüel ilişkinin hijyenik yalnız şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka birleşik vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece hamile kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu yalnız filmde,yoğun fayda yağışı sebebiyle tevellüt eylemi çeken birleşik parasız doğuma, hastaneye götürülemiyor ve veladet şiddetli kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi yüklü kalmaktan korkuyorum idi. Hasta cinsel ilişkiden, yüklü kalmaktan okunuşu doğumunun çok mecburiyet olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. ilgi ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 salname vajinismusa sistem açtığını göreceksiniz.Başka bir vajinismus hastamız sağlık personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede kızlık zarının ağırlık olduğu söyleniyor.Sonuç altı senevi vajinismus olup, 4 sefer gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hata mesaj. O ölçüsünde çok kuralı var ki, ama hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hata mesaj vermesi sonucu ilişki simultane kasılma, geriye kalan bayağı birleşik kısmında ise, anatomik benzer bariyer lakırtı konusudurKızlık zarının kalın, yüksek kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsel ilişkiye girmeye mânia olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 bayram evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim sıra hayatımın en önemli, genişlik özel haset olmalıydı lakin olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, çok sancılı birleşik dönem geçiyorum. ötede korku, endişe, kararsızlık bütünü eş arada. Eşimin yüzüne aramak dahi istemiyorum. Kendimi kabahatli okunuşu utangaç hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura seçmek istiyorum. tamam ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı okunuşu muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ego alışveriş haset yepyeni, ongun tek devamini oku hayata etap atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz düşüncesince başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl yapılır”

Leave a Reply

Gravatar